Könyvajánló – Tóth Csaba: A sci-fi politológiája

Amikor először rátaláltam erre a könyvre, úgy voltam vele, hogy nem érdekel, mert nem különösebben foglalkoztat a politika… De aztán egyre több helyen találkoztam vele, interjút is olvastam a szerzővel, és arra jutottam, hogy el fogom olvasni. Mivel foglalkozik a Star Warsszal (és a Star Trekkel, Dűnével, stb.), úgy gondoltam, hogy titeket is érdekelhet az Athenaeum Kiadó újdonsága, mely április 18-án kerül a boltokba. Itt a borító, a fülszöveg és egy kis infó a szerzőről. 😉

Tóth Csaba A sci-fi politológiája

Vajon a valóságban is működhetne a Star Trek pénz nélküli világa? Miért nem akart Katniss Everdeen a lázadás arca lenni? Aligha van olyan sci-fi-rajongó, aki ne akarna még többet olvasni Luke Skywalkerről vagy a Dűne sorozat fűszeréről. Ez a tudományos ismeretterjesztő könyv visszarepít minket kedvenc science fiction univerzumainkba, s elemzéseit olvasva, újraélhetjük kedvenc hőseink kalandjait. A politikai rendszerek kapcsán érdekes gondolatkísérletekre hív minket a szerző, s elemzi többek között a Mellékes igazságban és Az éhezők viadalában rejtőző politikai dimenziókat, az egyes szereplők motivációit és a választás alternatíváit.

Dr. Tóth Csaba, a Republikon Intézet egyik alapítója és stratégiai igazgatója politológus és szociológus diplomáját az ELTE Állam- és Jogtudományi, illetve Társadalomtudományi Karán szerezte. Dolgozott az Oktatási Minisztériumban, a Miniszterelnöki Hivatalban. A Republikon Intézet alapítása óta irányítja az Intézet szakmai munkáját; speciális vizsgálati területe a pártpolitika és az EU-politika találkozása; az euroszkepticizmus alakulása és a pártrendszer változása. Emellett aktív résztvevője a hazai politikatudománynak: 2003 óta tanít az ELTE ÁJK Politikatudományi Intézetében, tagja a Magyar Politikatudományi Társaság elnökségének, számos tanulmány és tudományos publikáció szerzője. Doktori fokozatát is az ELTE-n szerezte a magyar politikai marketing témakörében. Gyakori meghívottja magyar és nemzetközi konferenciáknak; tanácsait rendszeresen kikérik külföldi befektetési alapkezelők, nagykövetségek és hitelminősítő intézetek.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s